  • Mikrotik 24 port Gigabit Ethernet switch with two SFP+ ports CRS326-24G-2S+RM
    Log in for pricing
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    CRS326-24G-2S+RM
    Shipping:
    Calculated at Checkout
    Out of stock!
    Save to Wishlist
    • Create New Wish List
    • Facebook
    • Email
    • Print
    • Twitter
    • Pinterest
    • Overview
    • Reviews
    Product Description
    Product Information:
    • Product Code: CRS326-24G-2S+RM
    • Architecture: ARM 32bit
    • CPU: 98DX3236
    • Number of CPU Cores: 1
    • CPU Nominal Frequency: 800 MHz
    • Switch Chip Model: 98DX3236
    • Dimensions: 443 x 144 x 44 mm
    • RouterOS License: Level 5
    • Operating System: RouterOS / SwitchOS
    • RAM Size: 512 MB
    • Storage Size: 16 MB
    • Storage Type: FLASH
    • MTBF (Mean Time Between Failures): Approximately 200,000 hours at 25°C
    • Tested Ambient Temperature: -40°C to 60°C
    Powering:
    • Number of DC Inputs: 2 (PoE-IN, DC jack)
    • DC Jack Input Voltage: 10-30 V
    • Maximum Power Consumption: 24 W